Making recycling a normal thing

Probably the largest area covered in Romania

Email: office@rematinvest.ro

Phone: +40 264 450 875

Functionar economic

Posturi disponibile

Departament

Punct de lucru Sacalaz, jud. Timis

Descriere

Candidatul ideal

  1. Minimum 2 ani experienta intr-o pozitie similara;
  2. Cunostinte primare de contabilitate de gestiune;
  3. Cunostinte operare PC: Windows, MS Office, Internet Explorer;
  4. Responsabil(a) si atent(a) la detalii;
  5. Abilitati proactive si receptivitate;
  6. Seriozitate si corectitudine;

Descrierea jobului

  1. Verifica legalitatea facturilor de marfa, existenta autorizatiilor de colectare sau valorificare si toate documentele necesare la achizitia de marfa de la persoane fizice si juridice;
  2. Verifica situatia contului 408 si tine evidenta facturilor scadente;
  3. Intocmeste zilnic borderourile de achizitie si rapoartele de colectare;
  4. Prelucreaza pe calculator operatiunile derulate prin caseria unitatii, clasa de conturi 531;
  5. Intocmeste zilnic registrul de casa al Punctului de lucru si il trimite la sediu pentru inregistrare.
  6. Colaboreaza cu bancile in vederea ridicarii extraselor de cont bancare si ridicarea sumelor necesare pentru plati diverse.
  7. Verifica concordanta dintre receptii si facturile de la furnizorii de deseuri feroase si neferoase, modul de intocmire si exactitatea datelor.

Beneficii:

- Pachet salarial atractiv + tichete de masă;
- Posibilitatea de a lucra în cadrul unei echipe dinamice și profesioniste.

Pentru a aplica la acest post, vă rugăm să trimiteți CV pe adresa de email: resurseumane@rematinvest.ro.

Pentru detalii suplimentare sunati la 0264 450 875.

Rematinvest este unul dintre cei mai mari procesatori de materiale reciclabile din România, având în prezent 15 centre de procesare și puncte de colectare.

Politica firmei

REMATINVEST a stabilit un sistem integrat de management al calitatii, mediului, securitatii si sanatatii in munca, in conformitate cu cerintele standardelor SR EN ISO 9001:2008, SR EN ISO 14001:2005 si OHSAS 18001:2007, sistem descris in Manualul Sistemului Integrat de Management [mai mult]

Contact

SEDIU CENTRAL:

Piața T. Cipariu Nr. 15, Bloc 3A,
Mezanin, Sp. com. 66A/66B,
400191, Cluj-Napoca, Jud. Cluj, România

Telefon: +40 264 450 875
Fax: +40 264 450 873